KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10436266
nr 1043 6266
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), signerad, 10x18
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 juni 2016
kl 18:46:16
9/6 15:43:59
100 kr
10/6 09:43:17
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman